Stal nierdzewna - zastosowanie 0
Stal nierdzewna - zastosowanie

 Stal nierdzewna

Stal nierdzewna (Stal Inox) lub inaczej Stal kwasoodporna. Jest to specjalna grupa stali o specyficznych właściwościach fizykochemicznych. Stal Inox wykorzystywana jest głównie w środowiskach narażonych na czynniki atmosferyczne oraz w środowiskach stałego kontaktu z płynami bądź ogólnie wilgocią. Jakie jest zastosowanie dla stali kwasoodpornej? Jakie są jej podstawowe właściwości? Tego wszystkiego dowiesz się z poniższego artykuły.

Stal Inox MigDrut

 

Stal nierdzewna (stal kwasoodporna)- zastosowanie

Stal nierdzewna z powodu swoich właściwości powinna być stosowana wszędzie tam, gdzie działanie korozji może być zagrożeniem dla właściwości produktu finalnego, bądź też istnieje ryzyko powstania wad wizualnych produktu. Stal kwasoodporna jest więc stosowana wszędzie tam gdzie produkty narażone są na stały kontakt z cieczami bądź w trudnych warunkach atmosferycznych.

Głównymi obszarami wykorzystania dla stali nierdzewnej są więc:

  • Sztućce, zlewy, kuchenki, blaty, piekarniki, meble. Ogólnie pojęta branża gastronomiczna;
  • Maszyny służące do wytwarzania bądź przetrzymywania żywności; 
  • Zbiorniki stosowane w przemyśle farmakologicznym;
  • Zbiorniki w browarnictwie;
  • Zbiorniki i cysterny służące do przewozu/przetrzymywania cieczy;
  • Aparatura medyczna;
  • Okucie żeglarskie;
  • Klimatyzatory i chłodnie;
  • Balustrady ozdobne;
  • Motoryzacja

Stal nierdzewna (stal kwasoodporna) jest również materiałem bardzo popularnym w budownictwie. Oczywiście nie mówimy tutaj o najbardziej budżetowych projektach jednak o projektach nastawionych na długowieczność, łatwość eksploatacji. W środowisku w którym funkcjonuje wilgoć, kwasy, trudne warunki atmosferyczne stal nierdzewna dzięki swojej podwyższonej odporności będzie charakteryzować się większą żywotnością, będzie tańsza w eksploatacji, tańsza w recyklingu, w projektach nastawionych również na walory wizualne będzie charakteryzować się większym połyskiem co nada walorów wizualnych. Warto pamiętać, że używając w swoich projektach stali kwasoodpornej, należy zadbać nie tylko o surowiec podstawowy, ale również a czasem przede wszystkim o dobrej jakości spoiwo. Spawając/łącząc stal nierdzewną należy pamiętać, iż najsłabszym elementem każdej konstrukcji są właśnie spoiwa. Wykorzystując słabej jakości drut spawalniczy narażamy cały projekt na przyszłe obniżenie walorów jakościowych bądź wizualnych. Do łączenia wysoko gatunkowej stali nierdzewnej warto dobierać więc półprodukty sprawdzonych producentów, działających od lat w branży spawalniczej. Sklep spawalniczy MigDrut posiada w swojej ofercie drut spawalniczy nierdzewny produkowany przez Włoski koncern Rodacciai SpA, za którym stoi ponad 50 letnie doświadczenie w branży spawalniczej. Nasze produkty są więc z powodzeniem wykorzystywane we wszystkich opisanych powyżej gałęziach przemysłu, gwarantując trwałość i jakość finalnych produktów/konstrukcji.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl